Opowieść podręcznej sezon 3 – już nie mogę się doczekać

Opowieść podręcznej kiedy nowy sezon

Początek weekendu — czas na serial

 

Długo zbierałam się do obejrzenia serialu Opowieść podręcznej. Słyszałam od wielu osób, że to mocny i dobry serial. I mieli rację. Jednak zapomniałam o tym serialu i dopiero w piątek wieczorem sobie o nim przypomniałam. Odpaliłam Showmax i trafiłam właśnie na niego. Dzisiaj, kiedy to piszę, jest niedziela w południe i obejrzałam właśnie ostatni odcinek drugiego sezonu. Spędziłam cały weekend nad serialem, ponieważ strasznie wciągnęła mnie opowieść podręcznej. Czy to stracony czas? Nie sądzę.

 

Sezon pierwszy przedstawił nam historię, która dzieje się w alternatywnej przyszłości. W Ameryce — Gilead władzę przejęła teokracja, która traktuje nauki biblijne jako prawo. Na świecie zapanowała bezpłodność i kobiety zostały uznane za wrogów. Zostały one zmuszone do bycia surogatkami dla uprzywilejowanych rodzin. Opowieść podręcznej jest serialem o kobietach i to kobiety pełnią w nim najważniejszą rolę. Główną rolę tytułowej podręcznej zagrała Mad Men Elisabeth Moss. W Gilead kobiety są zniewolone i podzielone na grupy: żony, gospodynie domowe i surogatki nazwane podręcznymi. Kobietom nie wolno czytać ani pisać. Jeśli któraś zostanie złapana na nieposłuszeństwie, to jest srogo ukarana. Nie chcę opisywać tutaj całego serialu, ponieważ uważam, że nie warto czytać i sugerować się opisami seriali. Po prostu serial trzeba obejrzeć i potem dopiero można zagłębić się w opinie innych.

 

Czy drugi sezon był lepszy od pierwszego?

 

Po pierwsze to dziwie się, że byłam w stanie oglądać te okrucieństwa i nie zatrzymałam się na pierwszym odcinku. W pierwszym sezonie dopiero wszystko poznajemy, zagłębiamy się w tą przerażającą opowieść. Podczas oglądania zszokowało mnie tyle rzeczy, że nie jestem nawet w stanie tego opisać. Nie spodziewałam się, że przez cały serial będzie mi towarzyszyć ogromne napięcie. Zobaczyłam świat w okropnej wersji, gdzie kobiety nie mają nic do powiedzenia. Czy takie coś rusza za serce? Owszem. Od początku serialu mam mętlik w głowie i jest to dla mnie niezrozumiałe, że mogło dojść do takiej sytuacji. Jeśli zastanawiasz się, czy ten serial jest dla Ciebie, to odpowiem Ci, że jest. Serial jest instrukcją jak nie postępować. Oby do władzy nigdy nie dostali się tacy szaleńcy jak w serialu. W drugim sezonie wiemy, jaki jest Gilead i czego możemy się spodziewać. Dlatego uważam, że pierwszy sezon był mocniejszy.

 

Kiedy 3 sezon Opowieści podręcznej?

 

Pierwszy odcinek pilotowy pierwszego sezonu został wyemitowany w kwietniu 2017. Natomiast rok później wyemitowano drugi sezon. Czy kontynuacja opowieści będzie w 2019 roku?

Tyle czasu mam czekać na kontynuację opowieści podręcznej?

W głowie mam tyle pytań.

Co się stanie z June? Czy wróci do domu Waterfordów? Jeśli tak to, co im powie? Czy spotka ją sroga kara za kolejną próbę ucieczki?

Czy June odnajdzie i uratuje swoją córkę Hannah?

Kogo bardziej kocha June — Nicka czy swojego męża?

Jak zareaguje Nick o wieści, że Joan została w Gilead?

Czy ciotka Lydia przeżyje?

Czy Serena będzie próbowała zmienić Gilead?

 

I wiele innych pytań pozostanie niewiadomą do trzeciego sezonu Opowieści podręcznej. Już nie mogę się doczekać odpowiedzi na moje pytania. Czy Wy też tak macie?

A.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *