Podpowiadam jak stworzyć wielkanocne dekoracje na stół i przed dom

Dekoracje wielkanocne

Zbliża się wiosna i Wielkanoc to okres radości i budzenia się przyrody. Dni stają się dłuższe przez co możemy naładować się naturalną dawką witaminy D. Na zewnątrz widzimy co raz więcej koloru zielonego co dodaje nam energii. Wiosna to także czas, w którym planujemy powrócić na naszą budowę i zacząć działać pełną parą żeby zrealizować nasze marzenia o miejskim detoksie i zamieszkać na wsi. Ale zanim zamieszkamy na swoim czekają nasz jeszcze jedne święta u rodziny, więc wspólnie realizujemy pomysły na dekoracje wielkanocne. Postanowiliśmy podzielić się z Wami naszymi sposobami na szybkie i proste dekoracje wielkanocne.

Sprawdzony sposób na dekoracje? Żywe kwiaty na Wielkanoc!

W okresie świąt wielkanocnych zaczynają pięknie kwitnąć kwiaty takie jak tulipany, żonkile, bratki, stokrotki, prymulki i wiele innych. W tym czasie każdy chce, żeby w jego domu także zagościła wiosna i nie ma na to prostszego sposobu niż bukiet tulipanów w wazonie, czy żonkile w doniczce. To prosta dekoracja, jednak niewątpliwie cieszy oko. Jeżeli tak jak ja kochasz tulipany a sezon na nie przeminie to żywe rośliny mogą zostać zastąpione przez sztuczne silikonowe tulipany wyglądające jak żywe. W połączeniu z ceramicznymi jajkami, barankami i gałązkami forsycji lub wierzby, stworzą piękne kompozycje, które ożywią każde wnętrze.

Jak udekorować stół wielkanocny?

Jeżeli chcesz udekorować stół wielkanocny nie zapomnij o serwetkach z motywem wielkanocnym, żywych kwiatach w wazonie. Na stole pięknie prezentują się też stroiki wielkanocne z świeczkami, które wieczorem stworzą świąteczny klimat. Dobrze też zaangażować najmłodszych w tworzenie dekoracji wielkanocnych na pewno ucieszą się z wspólnego tworzenia pisanek, które można ozdobić farbami, koronkami, czy wstążkami. W tym wyjątkowym dniu trzeba też zadbać o nakrycie stołu, warto wybrać jasny obrus i kontrastujący z nim pastelowy bieżnik.

Dekoracje przed dom? Wykorzystać sztuczne silikonowe tulipany

Sztuczne tulipany możesz także wykorzystać w kompozycjach wielkanocnych przed dom, ponieważ silikonowe tulipany są odporne na warunki atmosferyczne. Tworząc kompozycje wielkanocne przed dom sztuczne tulipany możesz łączyć z figurkami ceramicznymi i doniczkami wykonanymi z naturalnych materiałów takich jak drewno, czy wiklina. Oto kilka pomysłów na dekoracje przed dom z wykorzystaniem naturalnych materiałów:

  • Wianki – wianki z gałęzi, mchu i kwiatów będą pięknie wyglądały na drzwiach wejściowych. Można je ozdobić jajkami lub barankami, aby nadać im wielkanocnego charakteru.
  • Kosze – kosze wykonane z wikliny lub sznurka, wypełnione gałązkami wierzby, mchem i sztucznymi kwiatami, to doskonały wybór na dekoracje przed domem.
  • Ozdoby z jajek – jajka można pomalować, ozdobić je taśmą, koronką czy kolorowymi piórami. Można je umieścić w koszach lub w wiszących ozdobach.

Dekoracje wielkanocne to doskonały sposób na to, aby wyczarować wiosnę i radość w każdym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *