Czy warto kupić ekspres na kapsułki?

Kawa i filiżanki - czy warto kupić ekspres na kapsułki?

Ekspresy na kapsułki od lat są bardzo popularne, pewnie niejeden z Was zastanawiał się, czy warto kupić ekspres na kapsułki Dolce Gusto, Cafissimo, czy innej firmy. Nasz wybór padł na system Dolce Gusto, ponieważ tam znaleźliśmy największy wybór kapsułek i smaki, które nas zainteresowały. Oprócz kawy w systemie Dolce Gusto możemy także przygotować smaczne herbaty i czekolady do picia. Na tytułowe pytanie, czy było warto kupić taki ekspres, postaramy się odpowiedzieć właśnie w tym poście.

Zalety ekspresów na kapsułki

Niewątpliwą zaletą ekspresów na kapsułki jest ich łatwość obsługi. Myślę, że nikt nie powinien mieć problemów z przygotowaniem w nim pysznej kawy. Ot tak po prostu nalewamy wody do zbiornika, który montujemy w ekspresie, wkładamy kapsułkę z kawą, ustawiamy ilość wody dla danego rodzaju kawy, podstawiamy filiżankę, naciskamy przycisk i po chwili mamy pyszną kawę. Kolejną zaletą jest smak tej kawy, ponieważ nam naprawdę przypadła do gustu i z chęcią testujemy nowe smaki.

Ekspres na kapsułki jak działa i jak używać

Ekspres na kapsułki jest tak naprawdę ekspresem ciśnieniowym automatycznym. Różnica polega na tym, że wykorzystujemy w nim kapsułki z kawą, zamiast cały ziaren sypanych do pojemnika. Proces przyrządzania kawy jest szybki i łatwy, wystarczy umieścić kapsułkę w odpowiednim miejscu, przycisnąć odpowiedni przycisk kapsułka zostanie przekłuta a ogrzana woda, przepływa przez nią pod ciśnieniem i to cała tajemnica tego, jak działa ekspres na kapsułki.

Jaki ekspres na kapsułki wybrać

Przed wyborem ekspresu na kapsułki warto wziąć pod uwagę to, ile kawy pijemy, jeżeli nie wyobrażamy sobie dnia bez wypicia kilku kaw, to ekspres na kapsułki może być drogi w eksploatacji. Kolejnym czynnikiem, nad którym trzeba się zastanowić to, jakie napoje można przyrządzić przy pomocy wybranego ekspresu. Na rynku obecnie istnieje wiele systemów ekspresów na kapsułki i to jaki z nich wybrać wcale nie jest takie proste. Kilka najpopularniejszych to Nescafe Dolce Gusto, Tchibo Caffisimo, Nespresso. Każdy system pozwala na przygotowanie innych kaw i napojów, dlatego warto zastanowić się, które będą nam najbardziej odpowiadać.

Ekspres dobry dla osób pijących mało kawy

Jak już wspominaliśmy w artykule ekspresy na kapsułki, świetnie sprawdzą się w przypadku osób, które kawę piją sporadycznie ze względu na wysokie ceny kapsułek. Jeżeli chodzi o sam smak (nie jesteśmy ekspertami w tym temacie) to nam, naszej rodzinie i znajomym taka kawa zdecydowanie odpowiada. A wy jakie opinie macie o ekspresach na kapsułki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *