Czy warto kupić PS4 w 2019

Od dawna marzyłem o własnej konsoli PlayStation. Kiedy po raz pierwszy miałem kontakt z pierwszą generacją konsoli, w salonie gier potrafiłem przesiadywać całymi dniami. Swoją drogą to były ciekawe czasy, gdzie można było spotkać się z rówieśnikami w salonie gier i nawiązywać ciekawe kontakty. Niestety wcześniej nie mogłem sobie pozwolić na zakup konsoli i bałem się, że się uzależnię i całe dnie będę spędzał przed ekranem telewizora. Teraz stwierdziłem, że jestem na tyle dojrzały, że w końcówce 2018 roku mogę w końcu spełnić swoje marzenie o własnej konsoli.

Jaką konsolę wybrać w 2019 roku? To nie takie proste…

Na rynku elektroniki znajdziemy kilka konsol wartych uwagi. Szczerze przyznam, że pierwszą konsolą, którą brałem pod uwagę było Nintendo Switch, jednak ceny gier i przeczucie, że gry z cukierkową grafiką mogłyby mi się nie spodobać, sprawiły, że ostatecznie skreśliłem na razie Switch’a z mojej listy. Pozostały dwie konsole do wyboru albo PlayStation 4 Pro, albo Xbox One X. Nie wiedziałem co wybrać, czy decydować się na ekskluzywne tytuły, które dostępne są wyłącznie na konsole PS4, czy lepszą grafikę na Xbox One X. Ostatecznie dzięki takim grą jak God Of War, Horizon, Spiderman wybór padł na Play Station 4 Pro.

Czy warto kupić PS4 Pro w 2019 roku?

Na horyzoncie przed kupnem mojego PS4 Pro pojawiły się wzmianki o tym, że Sony planuje wydanie nowej konsoli PlayStation 5. Zacząłem dodatkowo się zastanawiać, czy jeżeli wybiorę PS4 to za 2 miesiące nie będę żałował. Ostatecznie po kilku dniach namysłu i dzięki promocji w jednym ze sklepów zamówiłem swoje własne, wymarzone PS4. Konsolę otrzymałem w zestawie z grą FIFA19, nie byłem fanem tej serii. Teraz biję się w pierś, że wcześniej uważałem, że FIFA na konsoli ogrywana w dwie osoby to nuda. Ta sportowa gra dostarcza naprawdę świetnej zabawy mi i mojej narzeczonej. Rywalizujemy między sobą, grając swoimi ulubionymi klubami. Teraz mogę stwierdzić, że to naprawdę udana gra. Jednak to nie dla tej gry kupiłem konsolę. Postanowiłem kupić grę, w którą od dawna chciałem zagrać, a mianowicie Horizon Zero Dawn. Pierwsze wrażenie z gry? WOW! Na tej już swoją drogą starej konsoli w tej grze możemy zobaczyć naprawdę piękne krajobrazy. Graficznie Horizon stoi na wysokim poziomie, grywalnością także nie ma się do czego przyczepić i spędziłem już w tej grze wiele godzin, a wciąż mnie bawi. Następną grą, jaką planuje kupić jest God Of War, później Spiderman. Czy warto kupić PS4 Pro w 2019 roku? Moja odpowiedź brzmi- zdecydowanie tak, jeżeli zależy wam na grach na wyłączność, to dalej się nie zastanawiajcie.

Wady PlayStation 4?

PlayStation 4 posiada także swoje wady, myślę, że każdemu, kto zastanawia się nad jej zakupem, są one znane, ale skoro pisałem o zaletach, to warto także napisać coś o wadach konsoli. Konsola na pewno nie należy do cichych, ba, jest nawet dość głośna, co może tych delikatniejszych użytkowników irytować. Akurat mi to nie przeszkadza i pogodziłem się z tym, że żeby zobaczyć ile ta konsola potrafi, to musi trochę pokrzyczeć. Przecież najsilniejsi tego świata także krzyczą przy wyciskaniu ciężarów 😉 Drugą wadą może być to, że PlayStation 4 ma już swoje lata i za rogiem jest już widoczna premiera PlayStation 5. PlayStation 5 na pewno będzie dużo mocniejszą konsolą, która prawdopodobnie da nam możliwość płynnej rozgrywki w 4k a może nawet w 8k, jednak zanim nowa generacja konsoli poradzi sobie z bolączkami, które praktycznie zawsze występują w premierowych egzemplarzach, może minąć sporo czasu, mam także cichą nadzieję, że exclusivy będą jeszcze długo wychodzić na konsole PlayStation 4 i nie będę miał powodu, żeby ją zmienić. Ostatnią wadą jest to, że istnieje bardzo mała biblioteka gier imprezowych, kanapowych dla co najmniej 2 osób, przy których można się świetnie bawić. Brakuje tutaj kompatybilności wstecznej z PlayStation 3, ponieważ bardzo chciałbym pograć w gry z PS Move dostępne na właśnie poprzednią generację konsoli.

Czy mimo wad warto zainteresować się PS4?

Podsumowując, z zakupu konsoli jestem zadowolony i jeżeli wahacie się, czy “stracić” na nią swoje pieniądze to powiem “może”. Może, ponieważ dużo zależy od tego, na jakie gry się nastawiasz, jeżeli po głowie chodzi Ci zagranie w takie tytuły jak God Of War, Horizon Zero Dawn, czy Spiderman to dłużej się nie zastanawiaj, ponieważ to całkiem dobry czas na zakup tej konsoli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *