Gdzie zjeść w trójmieście? Miejsca, które polecamy.

gdzie zjeść w trójmieście- pad thai Haos

Kulinarne i nie tylko miejsca w Gdyni i okolicach warte odwiedzenia

 

W Mostach poznaliśmy naprawdę wspaniałych ludzi, u których wynajmowaliśmy pokój i do których na pewno będziemy wracać, ponieważ były to niezwykle serdeczne osoby z chęcią oferujące swoją pomoc. Dzięki nim poznaliśmy miejsca, w które warto się udać, restauracje z bardzo smacznym jedzeniem i trochę tamtejszych zwyczajów.

Nasz tydzień w Gdyni był bardzo intensywny i nie było chwili na nudę. Nie ma co się dziwić przecież Opener to festiwal, na którym każdy znajdzie coś dla siebie i najczęściej zostaje się tam od godzin popołudniowych do późnej nocy. Zapraszamy do przeczytania relacji z samego Openera. Tutaj raczej skupimy się na miejscach, które warto odwiedzić w okolicach Gdyni jak i jednego miejsca w centrum.

Zdecydowanie najlepsza smażona Ryba w trójmieście i okolicach!

Pani, u której wynajmowaliśmy pokój i jej córka poleciły nam udać się na obiad do smażalni ryb w Rewie, ryba miała być duża i pyszna a całość miała być dopełniona miłą obsługą i pięknym widokiem na morze. I wiecie co? Dokładnie tak właśnie było. Za ok. 30 zł otrzymaliśmy naprawdę sporą porcje fileta z dorsza z frytkami i surówkami. Pomimo tego, że filet był pewnie mrożony ponieważ z tego co wiem obowiązuje zakaz połowu dorsza, nie boję się stwierdzić, że była to najlepsza ryba jaką jak dotąd jedliśmy podczas naszego wypadu na Opener’a. Frytki raczej przeciętne, niczym nadzwyczajnym się nie wyróżniały od takie frytki, które dostaniecie w każdej smażalni. Jeżeli chodzi o surówki były świeże i smaczne ale też niczym szczególnym się nie wyróżniały. W ten dzień bardzo wiało ale piękny widok na morze przekonał nas do zajęcia miejsca na dworze gdzie towarzystwa dotrzymywały nam przyjazne wróbelki.

Cena ok. 28zł

Coś innego niż frytki

Kolejnym miejscem poleconym przez naszych nowych znajomych była Tawerna Strand. Tawerna Strand to doskonały przykład na doskonałą obsługę klienta. W tawernie był dość duży ruch i od razu zostaliśmy poinformowani o dłuższym oczekiwaniu na posiłek. Czekając na jedzenie otrzymaliśmy tzw. “czekadełko” w postaci świeżej pasty z makreli i ciepłych kawałków bagietki. Pasta z makreli była naprawdę smaczna i podsyciła nasz apetyt na główne danie. Po około 20min otrzymaliśmy nasz głównym posiłek, czyli filet z dorsza i zapiekankę ziemniaczano pomidorową ze śmietaną (przepraszam ale zapomniałem jak się nazywała ta potrawa :)). Sam dorsz niestety nie dorównywał temu z Rewy, jednak zdecydowanie zajmuje on 2 miejsce, za to zapiekanka była doskonałą odskocznią od przeciętnych frytek serwowanych do ryb. Naprawdę byliśmy zachwyceni jej smakiem. Z czystym sumieniem każdemu możemy polecić Tawernę Strand w pucku.

Cena ok. 34 zł

Nie taki znowu HAOS

Ostatnim miejsce, które odwiedziliśmy to restauracja azjatycka Haos w Gdyni. Wchodząc do resturacji zmartwiliśmy się, że nie będziemy mieli gdzie usiąść, ponieważ w lokalu w porze obiadowej było naprawdę wielu ludzi. Mieliśmy chwilę, żeby rozejrzeć się po wnętrzu, które choć ciemne jest całkiem przyjemne i wygląda nowocześnie azjatycko. Znaleźliśmy wolny stolik i od razu zamówiliśmy podobno najlepsze “pad thai z kurczakiem” w trójmieście. Na posiłek czekaliśmy ok. 20min delektując się w tym czasie bardzo dobrą lemoniadą. Kiedy otrzymaliśmy nasze dania, poczuliśmy zapach, którego wcześniej nie znaliśmy pomyślałem, że to danie jest chyba przereklamowane i jak coś co tak pachnie może być smaczne… O jakże się myliłem.To był nasz pierwszy pad thai w życiu ale od razu zakochaliśmy się w tym słodko ostrym smaku. Nie wiem, czy w trójmieście lub okolicach można spotkać lepszego pad thai’a ale ten w Haos’ie naszym zdaniem jest naprawdę wyśmienity i z pewnością wrócimy tam jeszcze przy najbliższej okazji. Co do obsługi tutaj nie możemy się wypowiadać bo po prostu kontakt z nią był znikomy

Cena ok. 23zł

Inne miejsca w trójmieście i okolicach warte odwiedzenia?

Jeżeli znacie inne kulinarne miejsca, które w przyszłości możemy odwiedzić w trójmieście to podzielcie się informacjami w komentarzach. Jesteśmy naprawdę pozytywnie zaskoczeni, że każde miejsce polecone przez naszych znajomych zadowoliło nas na 101%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *