Xiaomi Mi Band 3 – wrażenia z użytkowania

Xiaomi Mi Band 3 opaska czarna

Na początku artykułu chciałbym zaznaczyć, że jestem raczej sceptycznie nastawiony do cyfrowych zegarków, elektronicznych opasek czy innych smartwatchy. Może dlatego, że nigdy wcześniej żadnego nie używałem i w sumie nie były mi potrzebne- chociaż jestem typem gadżeciarza. Xiaomi Mi Band 3 powoli zaczyna mnie przekonywać, że taka opaska to całkiem fajny gadżet dla aktywnych ludzi.

Opaska Xiaomi jest dobrze wykonana, nie posiada ostrych krawędzi, które mogłyby powodować dyskomfort w czasie noszenia, z łatwością można też do niej dokupić dodatkowe paski w różnych kolorach. Jak na razie po ok. 2 tygodniach użytkowania na wyświetlaczu nie widzę, żadnych rys, chociaż zdarzyło mi się zahaczyć nim kilka razy o ciężary, biurko czy nawet ścianę. Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony dobrym wykonaniem opaski.

Tania opaska o wielu funkcjach – Xiaomi Mi Band 3

Xiaomi Mi Band 3 oprócz mierzenia kroków i funkcji zegarka posiada też inne funkcje przydatne w codziennym życiu aktywnego człowieka. W opasce znajdziemy m.in. funkcję pomiaru tętna, monitorowanie snu, obliczanie kalorii w ćwiczeniach siłowych, stoper, informację o pogodzie, przebyty dystans, spalone kalorie.

Na wiele z tych funkcji w trakcie codziennego użytkowania tak naprawdę nie zwracam uwagi, jednak fajnie, że one są i gdybym kiedyś chciał, z którejś skorzystać nie muszę wymieniać opaski na nową. Warto też wspomnieć o dość trwałej baterii, opaskę ładowałem jak na razie tylko raz i obecnie wytrzymała prawie 2 tygodnie. Jedynym słabym punktem Mi Band 3 jest jak na razie jej wyświetlacz, ponieważ w mocny słońcu można mieć problem z odczytaniem tego co znajdujemy na wyświetlaczu.

Aplikacja dla opaski od Xiaomi

Aplikacja jest przejrzysta i nie ma problemu z odnalezieniem poszczególnych ustawień. Przy pomocy aplikacji łączymy się z opaską i synchronizujemy dane pomiędzy urządzeniami a także aktualizujemy opaskę. Miłym zaskoczeniem była ostatnia aktualizacja aplikacji i opaski, w której to do opaski została dodana funkcja ćwiczeń siłowych. Nie wiem na ile jest ona dokładna, ponieważ dopiero ją testuję ale i tak bardzo pozytywnie oceniam firmę Xiaomi za uaktualnianie opaski/aplikacji i dodawanie do niej nowych funkcji.

W aplikacji oprócz podstawowych danych zebranych przy pomocy opaski, możemy ustawić monitoring snu, częstotliwość pomiaru tętna, ustalić swój dzienny próg kroków do wykonania, włączyć aktywność treningową, którą aktualnie wykonujemy. Bardzo przypadła mi do gustu funkcja, w której możemy wpisywać swoją wagę i otrzymujemy wykres jej zmiany w stosunku do poprzednio wprowadzonych informacji. Taki wykres naprawdę potrafi zmotywować do dalszej pracy nad swoją sylwetką. Powiem szczerze, że jeszcze chyba nie znalazłem wszystkich funkcji, które kryje ta rozbudowana aplikacja i opaska Xiaomi Mi Band 3.

Tania opaska dla ludzi aktywnych czy warto?

Każdy, kto jest aktywny i pracuje nad swoją sylwetką na pewno doceni funkcje, które oferuje XIaomi Mi Band 3. W Polsce opaskę kupimy już od 119 zł i w tej cenie otrzymujemy kompletny dobrze wykonany produkt o wielu funkcjach i dobrej baterii. Należy także wspomnieć o aktualizacjach, aplikacji i opaski, które rozbudowują jej funkcjonalność. Kto wie czym jeszcze zaskoczy nas producent?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *